Początek przygody - Kilka pytań

Jak założyć maskę i się nie spocić.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Thein, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Awatar użytkownika
Mugorim
Czyściciel klatek Trolli

Początek przygody - Kilka pytań

Post autor: Mugorim » 16 gru 2018, 9:57

Proszę o pomaoc,
Jestem starym 40-sto letnim dziadem ktory zawsze grał w jakies ludki ale na dnie serducha zawsze dojrzewał LOTR bo kocham Tolkiena.
Od jakiegoś czasu zacząłem zbierać sobie figurki w związku z renesansem LOTR'a i wielką chęcią na granie.
Podręczniki też juz kupiłem wszystkie i jestem tym totalnie zauroczony jak to teraz wszystko wygląda.
Napiszę co mam i bardzo proszę Was o radę czy można juz z tego wycisnąć jakąś rozpiskę do grania czy muszę jeszcze dokupić dużo rzeczy.

Posiadam:

The Witch-king of Angmar (na piechotę, na koniu, na Winged Nazgulu)
The Shadow Lord na piechotę
The Tainted na koniu
The Undying na piechotę, na koniu,
Trzy zwykłe Nazgule na koniach
Winged Nazgul
Saruman na koniu
Shagrat, Gorbag, Grishnakh, Gothmog, Orc Shaman
12x Black Guard of Barad Dur (w tym captain, sztandar, drummer)
9x Mordor Uruk-Hai (w tym 3x two-handed weapon, captain no i mogę zrobić z jednego banner) czy dawac im tarcze?
6x Morgul Knights (w tym mogę zrobić sztandar, muzyka i Marshal'a)
Mordor Troll Chieftain
3x Mordor Troll (w tym mogę muzyka zrobić)
Mordor War Catapult

I na tą chwilę to wszystko co mam do złej strony.
Co z tym zrobić?
Czy da się z tego zrobić rozpiskę? Jak tak - to jaką?
Co warto dokupić - jesli coś trzeba?
pzdr.

Wszelka rada, pomoc bardzo mile widziane zwłaszcza dlatego że nie wiem od czego zacząć malowanie.
No bo jasne że w pierwszej kolejności zaczął bym malować to co grywalne

Awatar użytkownika
Jaskier
Redaktor

Re: Początek przygody - Kilka pytań

Post autor: Jaskier » 17 gru 2018, 8:29

Miło mi przywitać nowego kolege w Warszawie. :)

W odpowiedzi na Twoje pytanie, jeżeli chodzi o bohaterów, wygląda na to że masz tam już praktycznie wszystko co na początek (i nie tylko) będzie potrzebne. Z jednostek specjalnych też widzę że jest już na prawdę wszystko. Brakuje mi tu tylko mięsa armatniego, taniej ale bardzo charakterystycznej piechoty dla tej frakcji jaką są orkowie z morannonu. Stanowią oni kręgosłup prawie każdej rozpiski Mordoru.
24 powinno wystarczyć w zupełności (12 z tarczą i 12 z tarczą i włócznią). Do tego jeszcze tylko ork ze sztandarem i masz calutką armie gotową na najróżniejsze formaty punktowe.

Jeżeli chcesz poznać naszą społeczność graczy w Warszawie i nauczyć się dobrze dowodzić swoją armią to dobrze trafiłeś bo ogarniam całe nasze środowisko. Możesz śmiało do mnie pisać w każdej sprawie związanej z lotrem. Dodatkowo zapraszam Cie na spotkania do sklepu Paladynat. Prowadzę tam zajęcia dla początkujących (i nie tylko ;) ). Teraz przed świętami ciężko mi powiedzieć kiedy takie zajęcia się odbędą, ale normalnie mamy je cyklicznie we wtorki po 18 i w nowym roku zapewne też tak będziemy mieli.

Mifciak
Treser wargów

Post autor: Mifciak » 17 gru 2018, 10:33

Tak jak Jaskier napisał zapraszamy do sklepu Paladynat. Utworzyła się tam małą społeczność grająca kilka razy w tygodniu w lotra. W tygodniu przedświątecznym gramy dzisiaj ( w poniedziałek) od 18.30-19.00 oraz w czwartek od godziny 18.00.

Awatar użytkownika
Kalins
Redaktor Naczelny

Post autor: Kalins » 17 gru 2018, 11:09

Mugorim,
witaj na Mitrilu w lokalnej społeczności :). Taj, jak napisał JAskier - masz już sporą kolekcję i niewiele Ci brakuje do solidnej armii Mordoru. Wpadnij we czwartek do sklepu PAladynat - ja też postaram się wpaść i rozegrać bitwę moim Legionem Azoga. Będzie to doskonała okazja do poznania się i przegadania kierunków rozbudowy Twojej armii.
Pozdrawiam,
Kalins
Powiedz Mitril i wejdź.

Awatar użytkownika
Kapeć
Bębniarz z głębin

Post autor: Kapeć » 20 gru 2018, 11:00

Miło mi również przywitać nowego członka naszej warszawskiej społeczności :)
Jednocześnie pragnę zaprosić Cię na ligę, którą organizuje przyz wsparciu sklepu Strefa MTG :) ( link poniżej )
i-edycja-warszwskiej-ligii-middle-earth ... 20211.html

Mikwk
Czyściciel klatek Trolli

Post autor: Mikwk » 22 cze 2019, 14:03

Cześć,
Jako że mam podobne pytania do tych, które miał Mugorim to postanowiłem, że odświeżę ten temat zamiast tworzyć nowy.
Chciałbym Was prosić o kilka porad dotyczących tego jak zacząć swoją przygodę z LOTRem. Od dłuższego czasu przeglądałem Mitrila oraz raz na jakiś czas malowałem figurki z systemu, jednakże nigdy nie miałem odwagi, żeby zacząć grać z ludźmi - grałem jedynie kilka razy w starter Mines of Moria.
Jako, że w końcu przełamałem w sobie ten lęk to mam kilka pytań.

Aktualnych podręczników niestety na chwilę obecną nie posiadam, planuję je zakupić w najbliższym czasie, jednakże w tym momencie dysponuję tylko podręcznikiem z przed chyba 2 edycji (ten ze startera Mines of Moria) oraz podręcznikami armijnymi z tamtego okresu. Stąd moje pytanie, czy zasady na przestrzeni tych ponad 10 lat zmieniły się w tak znaczący sposób, że nauka reguł ze starego podręcznika jest niewskazana?

Tak jak Mugorim przede mną chciałbym Was też spytać o to czy dużo mi brakuje do osiągnięcia grywalności armią, czy też czekają mnie raczej pojedyncze zakupy. Na dzień dzisiejszy mam:

Drużynę pierścienia
Galadrielę i Celeborna
Haldira
Elronda i Gil-galada
Wood Elf Command (kapitan + sztandar)
12x Galadhrim Warrior (po 4 łuki, tarcze oraz włócznie)
6x Galadrhrim Knight (sztandar + 2 łuki)
24x Wood Elf Warrior (po 8 łuków, tarcz i włóczni)
8x High Elf Warrior (4 łuki)
oraz
jeden box Arnoru i krasnoludów

Chciałbym stworzyć armię opartą na Lothlorien, pytanie czy jest to możliwe oraz czy można to zrobić na kilka różnych sposobów, tak aby wypróbować kilka różnych sposobów gry? Co powinienem też dokupić żeby osiągnąć swój cel?

Na zakończenie mam jeszcze jedno pytanie, pewnie najważniejsze, jak najlepiej zabrać się do nauki gry z zamiarem późniejszego uczestnictwa w lokalnych turniejach?

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc i porady.
Pozdrawiam,
Mikwk

andrzej
Gobliński jeździec

Post autor: andrzej » 23 cze 2019, 12:27

Z aktualnymi zasadami mogę pomóc, podaj adres email.

Mifciak
Treser wargów

Post autor: Mifciak » 24 cze 2019, 8:31

masz PW Mikwk

Awatar użytkownika
Kuli
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: Kuli » 26 cze 2019, 20:30

Najlepiej nauczyć się przez granie ;) kilka gier da Ci o wiele więcej niż przeczytanie podręcznika "na sucho". Jeśli tamte zasady dobrze rozumiałeś to mimo, że doszły inne - mechanika gry pozostaje ta sama.

Powodzenia w powrocie do Lotra i do zobaczenia na jakimś turnieju ;)
"Chyba kpisz, że dam ci szansę, jadę cię jak chleb ze smalcem!!"

"A ty nie masz mordy."

C.M.K.T.M.K.

Mikwk
Czyściciel klatek Trolli

Post autor: Mikwk » 10 lip 2019, 20:53

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc! Już powoli zaczynam grać, jak tylko znajdę trochę czasu to na pewno pojawię się na jakimś turnieju :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy ogólne / Strategia i taktyka”