Minas Tirith

Jak przekonać rodziców i jaką armią rozpocząć grę w LotRa?

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Thein, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

krakus
Czyściciel klatek Trolli

Minas Tirith

Post autor: krakus » 02 mar 2019, 16:44

Zastanawiam się od dłuższego czasu nad zebraniem armii MT na przynajmniej 1000pkt. Co w nowej edycji jest warte grania?

Na mojej liście priorytetów byłby:
-Aragorn ft & mtd
-Gandalf ft & mtd
-Denethor + Faramir (Synergia Faramira i Denethora)
-Boromir CoWT (banner + synergia z Denethorem)
-Madril (do niektórych scenariuszy)
-WoMT - box, może dwa
-Veterani (super synergia z Boromirem/Faramirem)
-Guardzi i Fontanki w stosunku 2:1
-Kapitanowie i banery

Czego by mi brakowało? Czym się teraz najczęściej gra (i na jakie punkty)?

Awatar użytkownika
szirer
Mistrz zardzewiałych zbroi

Re: Minas Tirith

Post autor: szirer » 03 mar 2019, 19:59

Więc tak :)

-Aragorn ft & mtd - za drogi punktowo na gry ponizej 800. Do rozważenia jeśli juz trochę pograsz i ogarniesz mechanikę :)
-Gandalf ft & mtd - jak najbardziej uzyteczny choć trzeba troszke pograć żeby jego punkty się spłaciły i nauczyć sie wykorzystania jego potencjału
-Denethor + Faramir (Synergia Faramira i Denethora) (denethor jak najbardziej tani hero który może być liderem więc mozna schowac go w krzaku i nie tracic przez to pkt. Farami mój osobiście ulubiony bohater choć wiem że gram nim chyba tylko ja :D jak dla mnie w wersji kamikaze konno z lanca potrafi robić miazgę :)
-Boromir CoWT (banner + synergia z Denethorem) (aktualnie myślę najlepszy bohater w tej armii)
-Madril (do niektórych scenariuszy) (dobry średni hero z 3-1-1)
-WoMT - box, może dwa (dzięki shieldwallowi i borkowi z bannerem u mnie zastąpili fontanki i wrócili do łask zdecydowanie :)
-Veterani (super synergia z Boromirem/Faramirem) (tu szału nie ma (szkoda ze nie maja shieldwalla)
-Guardzi i Fontanki w stosunku 2:1 (raczej w odwrotnym stosunku chyba ze mówisz o lukach na citadelkach to jak najbardziej skoro nie wymieniłeś rengerów
-Kapitanowie i banery (aktualnie w zasadzie dzieki banerowi na borku zwykly banner nie potrzebny a kapitanow masz lepszych imiennych ":) więc czysto hobbystycznie :)

nie wiem dlaczego pominąłeś maszyny bo te gondor ma świetne :)
jaskiniatrolla.megaserwis.com

krakus
Czyściciel klatek Trolli

Post autor: krakus » 03 mar 2019, 22:31

To póki co luźne rozważania po przeczytaniu składu armii. Do tej pory grałem Khazad Dum, Rohanem, RotN lub Morią - Minas Tirith wydaje się nie być podobne do żadnej z tych armii.
Co do maszyn: avenger bolt thrower wydaje się być spoko, coś na kształt krasnoludzkiej balisty - wiec temat mi znany :) Natomiast dla trebusza nie widzę zastosowania. Nigdy nie grałem na stole dłuższym niż 4ft (48"), a po jego zasięgu wnioskuję, że najlepiej zwróci się robiąc miazgę w dużej armii, która musi duuużo przemaszerować do niego. Opłacalny na mniejsze gry? Przy stole 24"x48" chyba kompletnie bezużyteczny - do tego punkty. Do rozpiski na 600pkt raczej go nie wezmę, do 800pkt wolę aragorna, 1000+ to jedyne wyjście, czy źle to interpretuję?

Awatar użytkownika
szirer
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: szirer » 06 mar 2019, 11:39

avenger podobny jest z wyglądu do krasnoludzkiej balisty natomiast nie ma ani jednej współnej zasady działa całkowicie inacze :) co do trebusza oczywiście jak masowa armia działa lepiej natomiast nawet w hero army można jednym strzałem zdjąć bohatera co też jest ciekawą opcją na wieksze pkt. standardowo gra się na stołach 48 na 48 lub 48x72 więc na takim małym jak piszesz rzeczywiście będzie nieużyteczny.
jaskiniatrolla.megaserwis.com

krakus
Czyściciel klatek Trolli

Post autor: krakus » 06 mar 2019, 19:39

Rzeczywiście, nie wiem czemu byłem przekonany, że avenger strzela jednym pociskiem i trzeba się tam też bawić w scatter. D6 pocisków musi robić robotę, rzeczywiście.
Dzięki za podpowiedzi ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Bitewne przedszkole, czyli co wybrać... ”