Skoki, upadki, pływanie, wspinaczka...

Każdy wie, że lepiej mieć dłuższy... zasięg.

Moderatorzy: Darlark, Konradussss, Thein, Koshara, TonyStark, Kevin, Mnil

Awatar użytkownika
Jack_Felix
Treser wargów

Post autor: Jack_Felix » 20 gru 2012, 18:19

Mam pytanko:
Co zrobić, jak chcę przeskoczyć przepaść, a po drugiej stronie stoją wrogie modele? Przesunąć je tak, żeby zrobić miejsce dla skaczących (jeśli test skoku się powiedzie), czy w ogóle nie można wtedy przeskoczyć przepaści?

Pytam z uwagi na scenariusz ze startera hobbita, gdzie bez możliwości przeskoku nad przepaścią krasnoludy mają bardzo znikome szanse na zwycięstwo :)

Awatar użytkownika
Bombicz
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: Bombicz » 30 sie 2013, 13:38

czy jeśli narażony model jest niższy niż połowa mojego modelu to skacząc nad tym narażonym modelem muszę zdawać test skoku?

Awatar użytkownika
piotr1916
Treser wargów

Post autor: piotr1916 » 30 sie 2013, 17:19

Bombicz tak trzeba zdawać test skoku.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Glamdring
Treser wargów

Post autor: Glamdring » 22 paź 2013, 17:29

Ktoś tam kiedyś napisał o tabeli pływania. Ja spotkałem się z inną wersją.
1 - Zatonięcie, wojownik topi się i traci jeden punkt życia
2-5 - Wojownik płynie z połową prędkości ruchu
6 - Wojownik płynie z 3/4 swej prędkości ruchu (wcześniej ktoś napisał, że z całą prędkością)
Gdzie koń i jeździec?
Gdzie dźwięk rogu?
Przemknęły jak
deszcz w górach,
Jak wiatr nad łąkami,
Przyszedł kres naszej chwały
Pokryły ją wzgórza i mrok
Jak do tego doszło?

Awatar użytkownika
blaszko333
Mistrz zardzewiałych zbroi

Post autor: blaszko333 » 22 paź 2013, 18:22

Pytanie o modele kawaleryjskie. Jak u nich z pływaniem? Liczy się koń, czy jeździec? Czy oboje? Czy Jeździec z havy armour, tarczą i armoured horse mają łacznie -3? :y?:
Proszę o odp, zanim zejdę na zawał ;)
I czy Expert Rider coś daje? :o::
Jak taki z niego król, to gdzie ma koronę? Ja jestem królem, to mam. Jakbym nie miał, to bym nie był, ale jestem, ponieważ ją mam. Na głowie ją mam. Mam ją, prawda?

Awatar użytkownika
Glamdring
Treser wargów

Post autor: Glamdring » 22 paź 2013, 21:09

Ja zawsze ta gram, że liczy się koń i jeździec razem. Co do drugiego pytania tak w tym wypadku jest to -3. Expert Rider? W wodzie raczej nie.
Gdzie koń i jeździec?
Gdzie dźwięk rogu?
Przemknęły jak
deszcz w górach,
Jak wiatr nad łąkami,
Przyszedł kres naszej chwały
Pokryły ją wzgórza i mrok
Jak do tego doszło?

Awatar użytkownika
Kornobur
Treser wargów

Post autor: Kornobur » 15 mar 2014, 22:44

Jack_Felix pisze:Mam pytanko:
Co zrobić, jak chcę przeskoczyć przepaść, a po drugiej stronie stoją wrogie modele? Przesunąć je tak, żeby zrobić miejsce dla skaczących (jeśli test skoku się powiedzie), czy w ogóle nie można wtedy przeskoczyć przepaści?

Pytam z uwagi na scenariusz ze startera hobbita, gdzie bez możliwości przeskoku nad przepaścią krasnoludy mają bardzo znikome szanse na zwycięstwo :)
Pytanie pozostało bez odpowiedzi, a nie wierzę, że nikt jej nie zna.

To rzeczywiście dość kluczowa kwestia w ganianiu się po mieście goblinów - czy jeśli krawędź platformy, na którą chcę przeskoczyć jest obstawiona wrogimi modelami, to je przesuwam, czy też nie mogę wykonać skoku i w efekcie gobosy mogą bronić kluczowych platform zastawiając je.
Baruk Khazâd! Khazâd ai-mênu!

Varyjot
Treser wargów

Post autor: Varyjot » 28 mar 2015, 15:38

Jeśli ktoś zna odpowiedź w tym temacie również zgłaszam prośbe odpowiedzi na to pytanie, bo w tym scenariuszu możliwość czystego przeskoku daje dwie drogi do zwycięztwa dla krasnali. W przypadku BRAKU tej możliwości treba pchać się nimi w mało przyjazne miejsce, a osoba grająca goblinami spokojnie może manipulować całą rozgrywką i spokojnie zatrzymać bagaże krasnali ciesząc się ich zawartością. Tylko jak można skoczyć w miejsce, gdzie teoretycznie nie ma miejsca ? Odbić się jak od ściany czy na wejście zostać odbitym przez gobliny jak w baseball ? Czy można wpaść na ten teren jak Aragorn z Gimlim w ekranizacji Dwóch Wież w bitwie o Helmowy Jar ? :D Z góry dziękuje za odpowiedź.

Dodano po 3 dniach 13 godzinach 43 minutach 34 sekundach:

Czy na prawdę nie ma na forum nikogo, kto by mógł rozstrzygnąć te sytuacje, która nas nurtuje ?

Awatar użytkownika
Lukan
Nadzorca Trolli

Post autor: Lukan » 08 sty 2018, 13:10

Obrazek

sytuacja z wczorajszego turnieju. Nazgul szarzuje na konnego. Może tak kończyć ruch? :D

Awatar użytkownika
Dragowicz
Strażnik wyschniętej studni

Post autor: Dragowicz » 08 sty 2018, 14:57

Skąd ja ten widok znam? gdzie się nie jechało bestyjki czy orzełki kończyły tak ruch, a na ostatnim u nas turnieju przybysz powiedział że takie coś jest niewykonalne, mimo że to model latający, a w booku piszę ponoć że taki model kończąc ruch ląduje, więc jak może niby tak stać, skoro kawaleria i piechta nie może?
Jak dla mnie to wał :D, chyba że jakiś sędzia się wypowie.
Każdy popełnia błąd, ale niektórzy są błędem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ruch i szarża”