Co to jest wydobywanie bitcoinów i jak to działa?

Wydobywanie bitcoinów to proces dodawania rekordów transakcji do publicznej księgi bitcoin z przeszłymi transakcjami. Górnik może wydobywać bitcoiny albo dzięki mocy obliczeniowej, albo przy pomocy specjalistycznego sprzętu.

Jak wygląda wydobywanie kryptowaluty Bitcoin?

Wydobywanie bitcoinów to przede wszystkim sposób, w jaki bitcoin jest tworzony, ale jest również wykorzystywany do innych celów, takich jak wypełnianie kontraktów i regulowanie długów.

Wydobywanie polega na rozwiązaniu problemu z dowodem pracy, który wymaga od górników wykazania, że wykonali pewną pracę – zdefiniowaną przez jednorazowo – zanim będą mogli dodać swój blok do łańcucha bloków. Nagroda za rozwiązanie bloku wynosi obecnie 12,5 bitcoinów plus wszelkie opłaty transakcyjne z płatności w ramach bloku. Ostatnio Polak, a dokładniej mieszkaniec Pruszkowa, chwalił się, że udaje mu się wydobywać rekordowe ilości krypto w skali tygodnia. Dla zainteresowanych jest artykuł, który ukazał się na stronie infopruszkow.pl.

Czym jest Blockchain i jak poprawia się w systemach kryptowalut?

Blockchain to rozproszona baza danych, która utrzymuje stale rosnącą listę rekordów danych. Rekordy te nazywane są blokami, a dane w każdym bloku są opatrzone znacznikiem czasu i połączone z poprzednim blokiem w łańcuchu. Technologia Blockchain znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ pomogła kryptowalutom, takim jak Bitcoin, wykładniczo zwiększyć ich wolumen.

Ponadto jest używany przez różne rządy na całym świecie do ulepszania swoich systemów w wielu sektorach, takich jak ewidencja gruntów, opieka zdrowotna, edukacja, a nawet głosowanie.

Zacznij handlować Crypto już dziś, aby zobaczyć, jak Twoje inwestycje rosną wykładniczo! Mam nadzieję, że spodobało Ci się czytanie tego artykułu i znalazłeś wartość we wglądzie w handel kryptowalutami. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy zacząć handlować, zdecydowanie polecam wypróbowanie darmowego konta próbnego na jednej z platform. Na pewno nie jest za późno – rynek kryptowalut zmierza w górę, teraz jest idealny czas, aby wejść!

Źródło: infopruszkow.pl